Ucuz Osilaskop almak ister misiniz hemde  avucunuza sığacak kadar küçük

Ucuz Osilaskop almak ister misiniz hemde  avucunuza sığacak kadar küçük

Geçenlerde Çinli şirket JYETech tarafından yapılan DSO Shell (DSO150) adlı bu küçük dijital depolama osiloskopunu aldım. Cihaz bir KIT olarak satın alınır, bu da cihazın kullanılabilmesi için evde bazı montajların gerekli olduğu anlamına gelir.
Cihazın performansı konusunda hoş bir sürpriz olduğumu söylemeliyim. 200kHz ve 100Vpp’ye kadar çeşitli sinyalleri hata ayıklamak için kullanılabilen çok kullanışlı bir 200kHz DSO’dur.
Aradan sonra videoda tüm DIY montaj süreci görülebilir. Video İngilizce değil, İngilizce altyazı mevcut!
Montaj süreci çok basitti ve aldığım birimin postayla birleştirilmesinde sorun yaşamadım. Harika görünen, 4 düğme ve döner düğmeli 2.4 “320 × 240 renkli LCD ile birlikte gelir. Tek bir sinyali görselleştirmek istediğiniz görevler için yeterli olan tek kanallı bir giriş sürümüdür. Üç tetik modu mevcut: otomatik, normal ve tek ve dahili EEPROM’a sinyalinizin 1024 noktasını saklayabilir.

Tek dezavantajı, dahili bataryaya sahip olmamasıdır, ancak kendi lityum pilinizi yükseltici dönüştürücü (boost dönüştürücü) ile sığdırmak için yeterli alan vardır, böylece cihaz gerçekten hareketlidir.
Videonun sonunda göreceğiniz gibi – cihaz harika bir performans sergiliyor ve satın alma işlemimden çok memnunum!

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, çevrimiçi olarak çok sayıda klonun bulunması, ancak bu satıcıların cihazı sonunda teslim etmemesi veya cihazın JYETech tarafından tasarlandığı gibi çalışmadığıdır. Bu yüzden satın alırken, klondan değil orijinal cihazı aldığınızdan emin olun . Bu şekilde paranız için en iyi kaliteyi elde edersiniz ve daha fazla gelişmeyi de desteklersiniz!
Video için altyazıları etkinleştirdiğinizden emin olun .
Videodan orijinal DSO satın alma bağlantısı : http://accudiy.com/index.php?main_page=product_info&cPath=3_10&products_id=204

unknown osilaskop.pdf

Posted in Makaleler.